< powrót

Wydarzenia

Bonnier Business Polska jest kreatorem licznych wydarzeń pod szyldem swoich marek. Do flagowych wydarzeń należą m.in: Gazele Biznesu, Giełdowa Spółka Roku, Czas na Patriotyzm Gospodarczy, 100 Kobiet Biznesu, Złoty Bankier oraz konferencje tematyczne.

 

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku.

Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.
Nasz ranking publikujemy w postaci ponad dwustustronicowego dodatku specjalnego, które dołączone jest do grudniowego wydania „Pulsu Biznesu". Na stronie poświęconej projektowi - gazele.pl - znajduje się pełna baza firm, które znalazły się na naszych rankingowych listach począwszy od roku 2000.
Po ogłoszeniu rankingu, od stycznia do marca „Puls Biznesu” organizuje w 12 miastach Polski gale, podczas których, w obecności przedstawicieli regionalnych władz i mediów, wręczamy laureatom rankingu statuetki i pamiątkowe dyplomy.

Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz „Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

Więcej informacji na temat  rankingu Gazele Biznesu można znaleźć na stronie gazele.pl

Giełdowa Spółka Roku to jeden z najstarszych, najbardziej prestiżowych i kompleksowych rankingów, obecny na rynku od ponad 15 lat.
Wyboru spółki giełdowej w oparciu o 5 kryteriów dokonuje około 130 maklerów, analityków i doradców inwestycyjnych reprezentujących domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe. To ogromny walor tego sondażu, bowiem spółki giełdowe otrzymują cenną informację o postrzeganiu ich przez animatorów rynku.


Efektem badania „Pulsu Biznesu" oraz TNS Polska jest powstanie rankingu Giełdowa Spółka Roku, którego wyniki przedstawione zostają podczas gali.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie gsr.pb.pl
 
 
Czas na Patriotyzm Gospodarczy to jedna z najważniejszych inicjatyw redakcyjnych „Pulsu Biznesu”. 
W dotychczasowych edycjach wzięło udział dwóch premierów, pięciu wicepremierów, wszyscy ministrowie odpowiedzialni za resorty gospodarcze, prezesi największych polskich firm, ludzie nauki, samorządowcy… W ramach ośmiu poprzednich edycji odbyło się kilkadziesiąt debat poruszających wiele aspektów gospodarczego patriotyzmu, podczas których zaproszeni paneliści zastanawiali się jak stworzyć państwo, w którym chce się mieszkać, pracować, zakładać firmy i płacić podatki. 

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie patriotyzm.pb.pl

 

 


Ranking 100 Kobiet Biznesu to projekt dziennika „Puls Biznesu”, który powstał w 2011 roku, aby promować przedsiębiorczość kobiet polskiego świata biznesu.

„Puls Biznesu” dostrzega i docenia rosnącą rolę kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami w Polsce. Najbardziej przedsiębiorcze z nich co roku tworzą ranking 100 Kobiet Biznesu, którego wyniki publikujemy w grudniu w formie ekskluzywnego dodatku do dziennika. Projekt kończy uroczysta gala finałowa, podczas której nagradzamy wyróżnione panie.

Podstawowym celem rankingu „100 Kobiet Biznesu” jest wymiana doświadczeń i wsparcie dla wszystkich pań, które chcą spełniać się zawodowo i prywatnie, zdobywać wiedzę i dzielić się nią. Mamy nadzieję, że lektura sylwetek oraz ścieżek kariery najbardziej liczących się kobiet w polskim biznesie zainspiruje, doda skrzydeł i pozwali uwierzyć we własne możliwości wszystkim kobietom biznesu w Polsce.

Więcej informacji: 100kobietbiznesu.pl

 

Złoty Bankier jest największym i najbardziej prestiżowym plebiscytem oceniającym produkty i usługi bankowe w Polsce.

Od 2009 roku klienci banków, za pośrednictwem strony internetowej złotybankier.pl , oddają głosy na najlepsze ich zdaniem konta, lokaty, kredyty i aplikacje bankowe minionego roku.

Plebiscyt z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością. Propozycję banków ocenia średnio ok. 40 tys. internautów podczas głosowanie online.

Ponadto kapituła złożona ze specjalistów branży finansowej i dziennikarzy ekonomicznych przyznaje nagrody w kategoriach: innowacja finansowa roku, najlepszy spot reklamowy i osobowość roku.

W szranki o tytuł najlepszego staje corocznie kilkadziesiąt banków, poddając ocenie najlepsze ich zdaniem oferty dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Plebiscyt jest wyznacznikiem kierunku , w którym podąża polska bankowość, a statuetka Złoty Bankier nagrodą za najbardziej dostosowaną ofertę banków do oczekiwań i potrzeb klientów.

Statuetki Złoty Bankier wręczane są na uroczystej gali, której gośćmi jest ponad 200 osób ze świata bankowości i finansów, m.in prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy banków i wyższa kadra menadżerska.

Więcej informacji: zlotybankier.pl

 

 

Lista Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i ochronie zdrowia jest przygotowywana co roku przez redakcję dwutygodnika "Puls Medycyny"

Redakcja przedstawia jurorom do oceny nominację ponad 300 osób do obu wyróżnień. Jury jest podzielone na dwa zespoły, tak aby eksperci mogli dokonywać oceny według swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia. Do kapituły zapraszani są specjaliści z różnych dziedzin medycyny i ośrodków w kraju, a także eksperci ochrony zdrowia oraz przedstawiciele organizacji pacjentów.

Zgodnie z regulaminem, jury ocenia kandydatów według trzech kryteriów: osiągnięcia i dokonania w danym roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania.

Więcej: listastu.pulsmedycyny.pl

 

,,Puls Biznesu" jest organizatorem licznych konferencji dla środowiska biznesowego.

Od 15 lat kreujemy przedsięwzięcia nierozerwalnie związane z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidujemy trendy, zapraszamy do dyskusji  ekspertów i praktyków biznesu.

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy około 100 konferencji, z których każda dotyczy określonego segmentu gospodarki i adresowana jest do licznej grupy uczestników.

Do flagowych wydarzeń należą m.in: Forum Polskich Menedżerów Logistyki PolLog, Forum Private Equity & Venture Capital, E-commerce Development, Forum Dyrektorów Działów Prawnych, Business Intelligence, Power to designers.

 Lista wydarzeń oraz szczegóły każdego z nich: konferencje.pb.pl