< powrót

Dyskusja.biz - nowy projekt Bonnier Business Polska

Bonnier Business Polska, wydawca m.in. Pulsu Biznesu i Bankier.pl, uruchomił nowy portal. Do portfolio grupy dołączyła dyskusja.biz, platforma blogowa poruszająca ważne i aktualne tematy gospodarcze i biznesowe.

Projekt, którego celem jest stworzenie w polskiej sieci miejsca na merytoryczną dyskusję o szeroko rozumianym biznesie, zdołał zgromadzić już ponad 50 autorów. To przedsiębiorcy, menedżerowie, ekonomiści, analitycy, blogerzy ekonomicznii i cenieni dziennikarze „Pulsu Biznesu” i Bankier.pl. 

- Stworzenie dyskusja.biz wpisuje się w strategię rozwoju Bonnier Business Polska, aspirującego do osiągnięcia pozycji lidera na rynku mediów ekonomicznych w Polsce. Platforma blogowa należeć będzie jednak nie do wydawcy, ale do samych blogerów. My ich zapraszamy, dajemy miejsce w sieci, inspirujemy do poruszania ciekawych tematów i nadajemy rozgłos – mówi Przemek Barankiewicz, redaktor naczelny pb.pl. – Skutecznie od 15 lat rozwijamy polski Internet. Merytoryka, aktualność, wiarygodność i najwyższa jakość – tym cechują się produkty i serwisy koncernu na całym świecie. Cieszymy się, że ten standard udaje nam się przenieść również na polski rynek – dodaje. 

Celem projektu jest stworzenie w polskim Internecie miejsca do swobodnej dyskusji na tematy finansowo-gospodarcze, zebranie w jednym miejscu różnych punktów widzenia i dostarczenia internautom wartościowych opinii i analiz na najbardziej interesujące tematy. 

- Dyskusja.biz ma prezentować autorskie poglądy o gospodarce, rynkach, polityce społecznej, innowacjach, podatkach, reformach, problemach różnych branż, zarządzaniu, sukcesach, porażkach… Jednym słowem — o wszystkim, co zdaniem autorów jest ważne – mówi Grzegorz Nawacki, zastępca redaktora naczelnego Pulsu Biznesu, który wcześniej m.in. wywołał ogólnonarodową dyskusją wokół akcji #jedzjabłka. - W sieci brakuje miejsca na wyważoną dyskusję na te tematy, stąd pomysł, by je stworzyć. Trafność idei potwierdza fakt, że na tym początkowym etapie projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem.

Wśród autorów można znaleźć wybitne nazwiska ze świata finansów i gospodarki. Swoje blogi prowadzą tu m.in. Piotr Kuczyński, Ryszard Wojtkowski, Tomasz Misiak, Sławomir Horbaczewski, Marek Grodziński, Rafał Bauer, Andrzej Gantner, Wadim Tyszkiewicz, Adam Sawicki, Marek Jakubiak, Ignacy Morawski, Andrzej Betlej, Maciej Hazubski, Tom Dorsey, Łukasz Komuda, Sebastian Buczek, Jarek Ryba, Michał Paca czy Adam Czyżewski. Każdego dnia dołączają kolejni. 

Zapraszamy tych, którzy nie tylko chcą poznać zdanie specjalistów, ale też chętnie wejdą z nimi w merytoryczną dyskusję. 

Zapraszamy do dyskusji!