< powrót

Eugeniusz Twaróg laureatem nagrody im. M. Krzaka

Eugeniusz Twaróg, dziennikarz "Pulsu Biznesu", został uhonorowany przez Związek Banków Polskich nagrodą dziennikarską im. Mariana Krzaka. Kapituła doceniła jego wkład w edukację finansową czytelników poprzez wieloletnią, konsekwentną prezentację trudnej tematyki bankowo-finansowej w sposób kompetentny, rzetelny i wiarygodny.

Nagroda dziennikarska im. Mariana Krzaka przyznawana jest od 20 lat. Ma na celu wspieranie i wyróżnianie redakcji i dziennikarzy wszelkich mediów zajmujących się tematyką finansowo-bankową, szerzących wiedzę ekonomiczną, przekazujących rzetelną informację w sposób przejrzysty i zrozumiały. Zwycięzców wybrała kapituła złożona z ekspertów ze świata mediów, finansów i bankowości.

W tegorocznej edycji konkursu do nagrody nominowano pięciu dziennikarzy – Sylwię Zadrożną z Programu 1 Polskiego Radia, Agatę Kołodziej z Money.pl/Wirtualna Polska, Macieja Rudke z „Rzeczpospolitej”, Eugeniusza Twaroga z „Pulsu Biznesu” oraz Marcina Gocłowskiego z Reutersa.

Eugeniusz Twaróg pracuje w "Pulsie Biznesu" od 9 lat. Zajmuje się tematami związanymi z bankowością i finansami. Merytorycznie koordynuje ranking Złoty Bankier - największe w Polsce badanie oceniające poziom jakości obsługi, produkty, komunikację marketingową i społeczne zaangażowanie banków.

Jest pierwszym dziennikarzem, który dwukrotnie został uhonorowany nagrodą im. Mariana Krzaka. Pierwszy raz jury przyznało mu nagrodę w 2008 r.

Jego artykuły dostępne są na stronie  http://pulsbiznesu.pb.pl/author/eugeniusz-twarog i na blogu http://dyskusja.biz/eugeniusz-twarog.