< powrót

Michał Żuławiński nagrodzony przez NBP

Analityk Bankier.pl został uhonorowany nagrodą specjalną w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

W konkursie organizowanym przez NBP nagrodzeni zostają autorzy i redakcje, które w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków.

Dziennikarzowi Bankier.pl nagrodę przyznano za tekst ptPieniądze będą spadać z nieba. "Helicopter money" nadlatują, który zdaniem kapituły „w ciekawy i przystępny sposób analizuje narzędzia luzowania ilościowego, jakimi posługują się współcześnie banki centralne na świecie, a także możliwe następstwa ich stosowania.”

Michał Żuławiński jest analitykiem rynków finansowych i gospodarki. W Bankier.pl skupia się głównie na zagadnieniach ogólnogospodarczych. Jest uważnym obserwatorem sytuacji krajowej i zagranicznej.

Najpopularniejsze tegoroczne teksty Michała Żuławińskiego to m.in. Czterej jeźdźcy finansowej apokalipsyBanki ściągają Włochy w przepaść oraz  Cztery mity o ograniczeniu handlu w niedzielę.

To druga edycja prestiżowego konkursu NBP dla dziennikarzy ekonomicznych, w której nagrodzony został członek redakcji portalu Bankier.pl. W 2010 roku nagrodę w kategorii dziennikarstwa internetowego otrzymał  Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.