< powrót

Dziennikarz "Pulsu Biznesu" laureatem Grand Press Economy

Dziennikarz makroekonomiczny "Pulsu Biznesu" Bartek Godusławski został laureatem tegorocznej nagrody Grand Press w dziedzinie ekonomii. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się wieczorem 13 grudnia w Warszawie.

Bartek Godusławski został nagrodzony za "niezależne, rzetelne i poparte twardymi danymi analizy makroekonomiczne". "Nie daje się wodzić za nos politykom (zarówno partii rządzącej, jak i opozycyjnym) i agencjom ratingowym. Siedem lat doświadczeń depeszowca PAP wykorzystuje do zdobywania newsów ważnych dla rynków finansowych. Opłaca się go śledzić na Twitterze" - napisano w uzasadnieniu. 

Z „Pulsem Biznesu” Godusławski związany jest od 2015 r. Wcześniej pracował w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie zajmował się tematami związanymi z rynkami walutowym i obligacji, finansami publicznymi i polityką pieniężną. W „Pulsie Biznesu” z powodzeniem kontynuuje te tematy, publikując wartościowe analizy i newsy na temat rynku kapitałowego.

Grand Press Economy to nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów. Przyznaje ją redakcja branżowego miesięcznika „Press” po konsultacji z szefami redakcji zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, z dziennikarzami oraz ekspertami.

Do nagrody Grand Press Economy 2016 nominowani byli również: Łukasz Pałka (Money.pl) i Paweł Sołtys. 

Teksty Bartka Godusławskiego można znaleźć tu:
Puls Biznesu
Dyskusja.biz
Twitter