< powrót

Bankier.pl i "Puls Biznesu" najważniejszymi źródłami informacji dla inwestorów!

Dwa media wydawane przez Bonnier Business Polska po raz kolejny zostały wyróżnione przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Dziennik "Puls Biznesu" oraz portal Bankier.pl, należące do Bonnier Business Polska, po raz kolejny zostały uznane za najważniejsze źródła informacji w kategoriach Internet i prasa w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów, organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). Najlepszą telewizją został TVN Biznes i Świat.

"Puls Biznesu" i Bankier.pl od lat są najbardziej liczącymi się mediami biznesowymi wśród inwestorów. Codziennie dostarczają rzetelnych informacji, merytorycznych analiz, komentarzy i narzędzi dla osób zainteresowanych tematyką giełdową.

W zestawieniu przygotowanym przez SSII lidera wśród prasy – "Puls Biznesu" – wskazało 38,1% ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się "Parkiet" (35,3%) a na trzeciej pozycji "Rzeczpospolita" (14,9%).

Aż 60,2% badanych uznało Bankier.pl za najważniejsze źródło informacji w Internecie. Portal znacznie wyprzedził w rankingu serwisy o tematyce finansowej, tj. Money.pl (41.3%), stooq.pl (38,2%), parkiet.com (33,8%), jak również działy biznesowe portali horyzontalnych - onet.pl (13,6%), interia.pl (9,5%).

 

W "Pulsie Biznesu" sekcja Puls Inwestora i jej internetowy odpowiednik  pulsinwestora.pb.pl, to nie tylko newsy ze spółek giełdowych, analizy, prognozy i komentarze, ale również wskazówki dotyczące ochrony oszczędności i ich pomnażania – forex, fundusze i inwestycje alternatywne.

– Wieloletnia pozycja nr 1 mediów z portfolio Bonnier Business Polska w rankingu OBI jest dla nas potwierdzeniem, że tematy, analizy i narzędzia, które udostępniamy naszym czytelnikom w pełni odpowiadają ich potrzebom i oczekiwaniom – mówi Przemek Barankiewicz, redaktor naczelny Bankier.pl i były, wieloletni redaktor naczelny serwisu pb.pl.

Autor badania – Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – jest największą w kraju organizacją zrzeszającą inwestorów. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest najbardziej rozpoznawalną tego typu analizą w Polsce. W tym roku zostało przeprowadzone po raz czternasty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale również dotyczyło źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

 

Źródło wykresów: Bankier.pl na podstawie OBI 2016