Aktualności

Bankier.pl i Puls Biznesu najważniejszymi źródłami informacji dla inwestorów

Bankier.pl utrzymał pozycję lidera i po raz szesnasty z rzędu został uznany za najważniejsze źródło informacji dla polskich inwestorów w kategorii „Serwisy internetowe”. W kategorii „Gazety i czasopisma dla inwestorów” po raz kolejny zwyciężył Puls Biznesu. Takie wyniki przynosi tegoroczne Ogólnopolskie Badanie Inwestorów przeprowadzane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Dziękujemy naszym Czytelnikom za zaufanie!

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów (OBI) przygotowywane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) ma na celu aktualizowanie profilu polskiego inwestora. Ankieta jest przeprowadzana co roku, a w tegorocznej edycji udział wzięło 4546 osób.

Blisko 86 proc. inwestorów zadeklarowało, że korzysta z serwisów internetowych jako źródła informacji. Na czele zestawienia ponownie widnieje serwis Bankier.pl, który pierwsze miejsce zajmuje nieprzerwanie od 2008 r. Na nasz portal wskazało 61 proc. ankietowanych. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Stooq.pl. Blisko 28 proc. inwestorów ankietowanych w badaniu OBI deklaruje, że korzysta również z forów internetowych. Także w tej kategorii Forum Bankier.pl uplasowało się na czele rankingu.

W kategorii gazet w grupie najpopularniejszych źródeł informacji znalazła się siostrzana redakcja Bankier.pl, czyli Puls Biznesu, obie należą do grupy Bonnier Business Polska.

Dziękujemy naszym Czytelnikom za zaufanie, dzięki któremu ponownie wskazali Bankier.pl jako najważniejszy dla nich serwis o inwestowaniu. To dla nas duży powód do dumy. Podziękowania należą się także całemu zespołowi portalu, który codziennie dba o to, aby ciekawe i aktualne informacje pojawiały się w serwisie, dzięki czemu inwestorzy mogą w najlepszy sposób zadbać o swoje finanse – mówi Marcin Dziadkowiak, zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Dziękujemy za lekturę „Pulsu Biznesu” i pb.pl. Cieszy nas, że inwestorzy doceniają nasze treści i gotowi są płacić za subskrypcję. Dzięki temu możemy zapewnić wiarygodność i wysoką jakość artykułów. Szykujemy sporo nowości w 2024 r. i jesteśmy przekonani, że będą one użyteczne dla czytelników – dodaje Kamil Zatoński, redaktor działu Puls Inwestora w Pulsie Biznesu.

Jak wskazują autorzy badania, w tym roku nastąpiły zmiany w konstrukcji ankiety, które mogły mieć wpływ na udzielane odpowiedzi. W poprzednich edycjach ankietowany przechodził przez wszystkie kategorie, gdzie mógł zaznaczyć „nie korzystam z tego źródła informacji”. W tym roku najpierw dokonywał selekcji źródeł,  których korzysta, a potem wskazywał konkretne tytuły.

Autor badania – Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz dwudziesty pierwszy. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale dotyczyło również źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego. Wyniki badania można znaleźć >>TUTAJ<<