Aktualności

Andrzej Stec redaktorem naczelnym Bankier.pl

2 stycznia 2024 roku funkcję redaktora naczelnego portalu Bankier.pl objął Andrzej Stec. 

– Bardzo się cieszę, że po 12 latach wracam do współpracy z Grupą Bonnier Business Polska, aby wesprzeć w dalszym rozwoju jeden z najważniejszych i najlepszych portali o finansach w Polsce, czyli Bankier.pl. Osobiście od lat korzystam z niego, szukając profesjonalnej, merytorycznej wiedzy o inwestycjach i produktach bankowych w Polsce. Czuję, że to idealny moment w moim życiu zawodowym, kiedy mogę wykorzystać w pełni wiedzę i kontakty, zebrane doświadczenie i po prostu poczucie wyzwolonej, świeżej energii, pełniąc tę odpowiedzialną funkcję – mówi Andrzej Stec.

– W Bonnier Business Polska stawiamy na jakościowe dziennikarstwo, czego najlepszym dowodem jest nasz noworoczny transfer. Bardzo się cieszę, że Andrzej Stec dołącza do naszego zespołu jako nowy redaktor naczelny Bankier.pl. To nie tylko świetny dziennikarz od ponad 30 lat związany z rynkiem finansowym i laureat wielu branżowych nagród, ale także świetny menedżer mający wieloletnie doświadczenie w kierowaniu dużymi newsroomami w redakcjach ekonomicznych. Jestem pewna, że umocni Bankier.pl na pozycji najważniejszego źródła informacji w internecie dla inwestorów indywidualnych i przyczyni się do realizacji głównej misji portalu, jaką jest dostarczanie Polakom rzetelnych informacji pomagających podejmować właściwe decyzje dotyczące budżetów domowych, inwestycji czy kwestii podatkowych – mówi Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska, wydawcy m. in. „Pulsu Biznesu” i Bankier.pl.

Andrzej Stec do grudnia 2023 roku zarządzał newsroomem ekonomicznym w Gremi Media, gdzie od 2012 roku był redaktorem naczelnym „Parkietu”, a od 2016 roku również zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Wcześniej przez pięć lat pełnił funkcję redaktora działu Puls Inwestora w „Pulsie Biznesu”, a w latach 2000-2007 pracował jako dziennikarz działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. Jest laureatem wielu dziennikarskich nagród. Był nominowany do nagrody Grand Press oraz uznany najlepszym dziennikarzem ubezpieczeniowym 2007 r. przez Polską Izbę Ubezpieczeniową. W 2022 roku został laureatem konkursu im. Władysława Grabskiego w kategorii Najlepszy wywiad, a w listopadzie 2023 r. Rada Programowa Kongresu Gospodarki Elektronicznej przyznała mu tytuł Dziennikarza roku. Jest maklerem papierów wartościowych. Pracował w BM Banku BPH. W latach 2010-2012 roku był członkiem zarządu, a następnie członkiem Rady w Związku Maklerów i Doradców.

Bankier.pl to serwis informacyjny skierowany do inwestorów oraz osób zainteresowanych tematyką finansów osobistych, gospodarki i biznesu. Miesięcznie odwiedza go 4,3 mln użytkowników, którzy generują 53,3 mln odsłon (dane: Mediapanel Gemius z października 2023). Bankier.pl jest również operatorem jednej z wiodących finansowych sieci afiliacyjnych w Polsce – SystemPartnerski.pl oraz jednego z największych forów dyskusyjnych związanych z tematyką finansów i inwestowania – bankier.pl/forum.