Aktualności

Klimatyczna nagroda dla dziennikarki PB

Forum Ekonomiczne, którego 30. edycja odbywa się w dniach 7-9 września 2021 w Karpaczu, po raz pierwszy w historii przyznało nagrody dla dziennikarzy. Wręczono je w trzech kategoriach: klimat i środowisko, polityka oraz gospodarka. Nagrodę w kategorii klimat i środowisko otrzymała Magdalena Graniszewska, dziennikarka Pulsu Biznesu, za śledzenie wyzwań polityki klimatycznej i jej wpływu na gospodarkę.
Laureatka zdecydowała o przeznaczeniu nagrody (3,5 tys zł) na rzecz centrum wspierającego niepełnosprawne dzieci w Ignacowie.
Wszystkie teksty autorki można przeczytać TUTAJ, a więcej artykułów na temat ekologicznych wyzwań, przed którymi stoją polskie firmy można znależć na stronie projektu Zielona gospodarka pb.pl/zielonagospodarka, którego trzecia edycja startuje na łamach „Pulsu Biznesu” już w październiku.

Nagrodę w kategorii polityka otrzymał Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej, a w kategorii gospodarka – Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl. Laureatów wyłoniła kapituła konkursu, którą tworzyli Paweł Kowal (politolog i profesor ISP PAN), Bartosz Marczuk (wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju), Marek Rocki (prof. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, były rektor uczelni), Sebastian Bykowski (dyrektor generalny Press-Service Monitoring Mediów) oraz Paweł Jabłoński (Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, dyrektor biura prasowego XXX Forum Ekonomicznego).